Zostań Wolontariuszem


Czy masz odwagę podarować innym swój czas i uwagę?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK to możesz się do nas przyłączyć!

Dajemy Ci możliwość zdobycia ciekawych umiejętności i nowych doświadczeń, poznania interesujących osób i zdobycia życzliwych przyjaciół.

Nawet jeśli masz wolną tylko jedną godzinę w miesiącu – możesz komuś pomóc.
Nawet bez wychodzenia z domu możesz sprawić komuś radość.
Każda umiejętność jest przydatna.
Czekamy właśnie na Ciebie!

Jak zostać Wolontariuszem?

Wystarczy, że przejdziesz 5 małych kroków:

KROK 1: Zgłoś się do Nas!

Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów:

  • zadzwonić;
  • wysłać do nas e-mail;
  • napisać do nas na Facebook’u

Nasz Wolontariusz skontaktuje się z Tobą i umówi na spotkanie.

KROK 2: Porozmawiaj z naszym Wolontariuszem i uzupełnij kwestionariusz.

Podczas rozmowy zapytamy między innymi o Twoje oczekiwania związane z wolontariatem, preferowany charakter pracy, dyspozycyjność (pamiętaj – wystarczy nawet 1 godzina w miesiącu, żeby komuś pomóc). Dzięki temu zostaną zaproponowane Ci miejsca, gdzie bardzo potrzebni są wolontariusze z Twoimi umiejętnościami. Poprosimy Ciebie o wybranie takiego, które najbardziej Ci odpowiada, gdzie będziesz mógł się realizować, rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe doświadczenia.

KROK 3: Wybierz organizację, instytucję, placówkę lub osobę prywatną, której chcesz pomóc.

KROK 4: Podpisz ‘Porozumienie z wolontariuszem’.

‘Porozumienie z wolontariuszem’ jest umową cywilnoprawną, w której określone są Twoje prawa i obowiązki względem organizacji, instytucji, placówki lub osoby prywatnej, której chcesz pomagać. Gdy podpiszesz ją z nami na okres dłuższy niż miesiąc, będziesz objęty ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków.

KROK 5: Działaj!

Twoje zaangażowanie i działania są nieocenioną pomocą dla potrzebujących. Dzięki Tobie ktoś może odzyskać nadzieję na lepsze jutro, a dzięki niej na czyjeś twarzy może znów zagościć uśmiech. Pomagając innym pomagasz także sobie. Zdobywasz nowe umiejętności, poznajesz ciekawych ludzi, korzystasz ze szkoleń prowadzonych przez Wolontariat Wielkopolski, możesz uczestniczyć w akcjach organizowanych przez nas i spotkaniach integracyjnych dla Wolontariuszy. Spróbuj otworzyć się na innych, to nic nie kosztuje!