Majowe warsztaty pedagogiczne


 DSC_0558

W przyszły weekend – 11 i 12 maja, zapraszamy na dwa kolejne warsztaty pedagogiczne:

  • Zabawy fundamentalne- szkolenie wprowadzające w tematykę zabaw fundamentalnych (zabawy fundamentalne są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 6 lat) – 11 maja 2013 roku, w godz. 10.00- 14.30
  • Gry i zabawy rozwijające wrażliwość artystyczną i inteligencję emocjonalną – 12 maja 2013 roku, w godz 10.00- 14.30

Zabawy fundamentalne- szkolenie wprowadzające w tematykę zabaw fundamentalnych (zabawy fundamentalne są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 6 lat)

Szkolenie to jest przeznaczone dla rodziców, nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych oraz wszystkich osób, które interesują się alternatywnymi metodami nauczania. Wprowadza w tematykę zabaw fundamentalnych, czyli programu stworzonego przez Colin Rose i Gordona Drydena, mającego na celu odpowiednią stymulację mózgu dziecka w wieku od 0 do 6 lat, czyli w okresie najbardziej dynamicznego rozwoju.

Podczas tego szkolenia dowiemy się, dlaczego tak ważna dla dziecka jest zabawa, jak dziecko może poznawać świat przez zabawę i jak je do tego motywować. Osoby uczestniczące w szkoleniu poznają 8 rodzajów inteligencji oraz piramidę szczęścia, a co najważniejsze – dowiedzą się jak stymulować rozwój dziecka aby w przyszłości osiągnęło ono sukces.

 Gry i zabawy rozwijające wrażliwość artystyczną i inteligencję emocjonalną

Każde dziecko jest małym geniuszem i posiada liczne zdolności i talenty, które warto rozwijać już od najmłodszych lat. Rodzice powinni dać dziecku swobodę działania i obserwować jakie czynności sprawiają mu przyjemność. Jednocześnie dziecko powinno mieć możliwość obcowania ze sztuką i uczyć się wyrażania swoich emocji właśnie przez sztukę. Dzięki temu dzieci łatwiej kontrolują swoje emocje i wykazują większą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zachęcać dziecko do twórczości plastycznej, jak wykorzystać muzykę w zabawie i ćwiczyć kanały słuchowe dziecka. Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję poznać nowe zabawy rozwijające wrażliwość artystyczną i inteligencję emocjonalną.

Oba warsztaty poprowadzi Agnieszka Sowa.

KOSZT KAŻDEGO WARSZTATU WYNOSI 40 ZŁ (UWAGA: dla wolontariuszy Wolontariatu Wielkopolskiego warsztat jest bezpłatny!). Uczestnicy otrzymują certyfikat poświadczający odbycie szkolenia.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres wolontariatwielkopolski@gmail.com, podając w treści swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz temat warsztatu. Liczba miejsc jest ograniczona.