Wolontariat Wielkopolski

Stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski powstało w 2009 roku z inicjatywy grupy osób chcących działać na rzecz społeczeństwa lokalnego. Od tamtej pory prowadzimy działania na rzecz różnych grup społecznych, szczególnie osób starszych, dzieci, matek nieaktywnych zawodowo, osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zajmujemy się między innymi: - rekrutacją wolontariuszy wśród seniorów i działających na rzecz seniorów; - prowadzeniem szkoleń i warsztatów; - prowadzeniem Klubów Integracji WW (w Poznaniu i w Choszcznie).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Czy ktoś z Was posiada może stary, sprawny projektor/rzutnik "Ania" bądź "Jacek" i chciałby tchnąć w niego nowe życie w ramach projektu społecznego?🔍💟

Może zalega komuś w piwnicy. Prosimy o kontakt🙂

Zdjęcia poglądowe.
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Choszczno
Klubowiczki pięknie ćwiczą💪🤩🤸‍♀️

Przypominamy, że już jutro (5.11.2019) organizujemy dla Was warsztat dietetyczny "Dietetyczne fakty i fikcje" w Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Start o 17:00.
Warsztat poprowadzi dr inż. Agnieszka Leciejewska😍

Zapisy na listę już były - można się jeszcze dopisać smsem (tel. 601 717 555).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Gimnastyka w Choszcznie
Klub Integracji WW w Choszcznie
Brawo dla naszych Klubowiczek z Choszczna! Spotykają się na gimnastyce z Panią Iloną regularnie już od kilku lat.

Gimnastyka współfinansowana jest ze środków Gminy Choszczno.
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Stowarzyszenie 360 od sierpania prowadziło regularne zajęcia grup zabawowych i angielskiego w Rabowicach.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc przy realizacji, jesteśmy otwarci na współpracę w przyszłym roku🤗👲💗
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Program profilaktyki zdrowia
Wolontariat Wielkopolski
W naszych poznańskich Klubach - przy ul. Garczyńskiego i przy ul. Drewlańskiej - w ramach realizacji programu profilaktyki zdrowia zorganizowaliśmy spotkania z ortopedą dr Klaudiuszem Kosowskim.

Spotkania dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Dziękujemy OAK Usługi Opiekuńcze za możliwość udziału w uroczystej gali z premierowym pokazem filmu PUK, PUK - Pytaj Usłysz Korzystaj! 😍💪📣

Robicie świetną robotę❤️

Majowe warsztaty pedagogiczne


 DSC_0558

W przyszły weekend – 11 i 12 maja, zapraszamy na dwa kolejne warsztaty pedagogiczne:

  • Zabawy fundamentalne- szkolenie wprowadzające w tematykę zabaw fundamentalnych (zabawy fundamentalne są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 6 lat) – 11 maja 2013 roku, w godz. 10.00- 14.30
  • Gry i zabawy rozwijające wrażliwość artystyczną i inteligencję emocjonalną – 12 maja 2013 roku, w godz 10.00- 14.30

Zabawy fundamentalne- szkolenie wprowadzające w tematykę zabaw fundamentalnych (zabawy fundamentalne są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 6 lat)

Szkolenie to jest przeznaczone dla rodziców, nauczycieli, studentów kierunków pedagogicznych oraz wszystkich osób, które interesują się alternatywnymi metodami nauczania. Wprowadza w tematykę zabaw fundamentalnych, czyli programu stworzonego przez Colin Rose i Gordona Drydena, mającego na celu odpowiednią stymulację mózgu dziecka w wieku od 0 do 6 lat, czyli w okresie najbardziej dynamicznego rozwoju.

Podczas tego szkolenia dowiemy się, dlaczego tak ważna dla dziecka jest zabawa, jak dziecko może poznawać świat przez zabawę i jak je do tego motywować. Osoby uczestniczące w szkoleniu poznają 8 rodzajów inteligencji oraz piramidę szczęścia, a co najważniejsze – dowiedzą się jak stymulować rozwój dziecka aby w przyszłości osiągnęło ono sukces.

 Gry i zabawy rozwijające wrażliwość artystyczną i inteligencję emocjonalną

Każde dziecko jest małym geniuszem i posiada liczne zdolności i talenty, które warto rozwijać już od najmłodszych lat. Rodzice powinni dać dziecku swobodę działania i obserwować jakie czynności sprawiają mu przyjemność. Jednocześnie dziecko powinno mieć możliwość obcowania ze sztuką i uczyć się wyrażania swoich emocji właśnie przez sztukę. Dzięki temu dzieci łatwiej kontrolują swoje emocje i wykazują większą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zachęcać dziecko do twórczości plastycznej, jak wykorzystać muzykę w zabawie i ćwiczyć kanały słuchowe dziecka. Na warsztatach uczestnicy będą mieli okazję poznać nowe zabawy rozwijające wrażliwość artystyczną i inteligencję emocjonalną.

Oba warsztaty poprowadzi Agnieszka Sowa.

KOSZT KAŻDEGO WARSZTATU WYNOSI 40 ZŁ (UWAGA: dla wolontariuszy Wolontariatu Wielkopolskiego warsztat jest bezpłatny!). Uczestnicy otrzymują certyfikat poświadczający odbycie szkolenia.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres wolontariatwielkopolski@gmail.com, podając w treści swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz temat warsztatu. Liczba miejsc jest ograniczona.