Wolontariat Wielkopolski

Stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski powstało w 2009 roku z inicjatywy grupy osób chcących działać na rzecz społeczeństwa lokalnego. Od tamtej pory prowadzimy działania na rzecz różnych grup społecznych, szczególnie osób starszych, dzieci, matek nieaktywnych zawodowo, osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zajmujemy się między innymi: - rekrutacją wolontariuszy wśród seniorów i działających na rzecz seniorów; - prowadzeniem szkoleń i warsztatów; - prowadzeniem Klubów Integracji WW (w Poznaniu i w Choszcznie).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Niech żyje bal w Poznaniu!🤗💗

Dziękujemy Jagodzie Podleśnej "Jagience" i zespołowi DUO BAND za świetny koncert.

Spotkania integracyjne finansowane są ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Kolejne słodkie warsztaty zgromadziły młodych i starszych miłośników czekolady w Rabowicach.

Dziękujemy naszej wolontariuszce Asi Waszak za przeprowadzenie warsztatów a Natalii Cieślak za fotografie!

Chciałbyś działać z nami? Zachęcamy mieszkańców Rabowic do włączenia się w akcje organizowane przez Wolontariat Wielkopolski - Oddział Rabowice i Stowarzyszenie 360. W ciągu roku zaplanowaliśmy warsztaty oraz imprezy, podczas których pomoc wolontariuszy jest nieoceniona. Zadania są różne - od ustawienia stołów, przez czytanie książeczek dzieciom po bycie organizatorem warsztatów - wszystko zależy od tego co chcesz robić i ile możesz poświęcić czasu.

Warsztat współfinansowany był ze środków 1% podatku przekazanych w ubiegłym roku. Możesz wesprzeć działania naszej organizacji przekazując 1% swojego podatku (KRS 0000339838).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Mniam, mniam, warsztaty czekoladowe w Rabowicach zaliczamy do udanych.

Za zaangażowanie w przeprowadzenie warsztatu dziękujemy przedstawicielce naszego stowarzyszenia z Oddziału Rabowice - Magdzie Effert, jej córeczce Zosi oraz wszystkim wróżkom i polewaczkom.

Warsztat współfinansowany był ze środków 1% podatku przekazanych w ubiegłym roku oraz Funduszu Sołeckiego. Możesz wesprzeć działania naszej organizacji przekazując 1% swojego podatku (KRS 0000339838).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Tradycyjne wspólne kolędowanie z Kompanią Druha Stuligrosza.

Jesteśmy wdzięczni za piękny koncert!

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Gratulujemy! Bardzo ważne zadania stoją przed Radą ds. Seniorów w najbliższych latach w Choszcznie.

Powiat Choszczeński👍 Wioletta Kaszak 👍

Projekt “Świadomy rodzic – kreatywne dziecko”


DSC_0531

Głównym celem projektu „ŚWIADOMY RODZIC – KREATYWNE DZIECKO” jest stymulowanie rozwoju dzieci w wieku 1- 5 lat nie uczęszczających do żłobka lub przedszkola oraz rozwinięcie umiejętności społecznych i wychowawczych rodziców nieaktywnych zawodowo.

Projekt zakłada realizację następujących działań:

  • Spotkania grup zabawowych dla dzieci od 1-5 roku życia z rodzicami w Poznaniu i Gruszczynie.
  • Warsztaty umiejętności wychowawczych
  • Warsztaty żywieniowe “W zdrowym ciele zdrowy duch – czyli wszystko o żywieniu dzieci.”

Małe dzieci uczą się, wykorzystując wszystkie zmysły. Spotkania grup zabawowych dla dzieci i rodziców mają umożliwić najmłodszym zdobycie różnorodnych doświadczeń poprzez kreatywne zabawy.  Dzieci będą wąchać, smakować, dotykać, słuchać, skakać, biegać, wspinać się, a wszystko po to by zdobyć nową wiedzę o świecie. Podczas realizacji zajęć z dziećmi od 2 do 5 roku życia wykorzystywane będą dodatkowo nowe, alternatywne metody nauczania: zabawy fundamentalne oraz glottodydaktyka. Obecność rodziców na spotkaniach ma na celu nie tylko stworzenia poczucia bezpieczeństwa dla dziecka, ale również pozwala dorosłym wzmocnić relacje z maluchami, odkryć wartość wspólnej zabawy i czerpać inspiracje do zajęć w domu.

Termin realizacji projektu: 18 marca 2013 – 30 listopada 2013

Wojewoda Wielkopolski 300dpi
Projekt „Świadomy rodzic – kreatywne dziecko” jest współfinansowany ze środków Wojewody Wielkopolskiego.
 

Galeria projektu:

Spotkanie grup zabawowych w Gruszczynie (26.04.2013)

Zajęcia odbywają się w ramach projektu \"Świadomy rodzic - kreatywne dziecko\" dofinansowanego ze środków Wojewody Wielkopolskiego. Prowadząca: Sylwia Trzeciak

Spotkanie grup zabawowych (25.04.2013)

Zajęcia odbywają się w ramach projektu \"Świadomy rodzic - kreatywne dziecko\" dofinansowanego ze środków Wojewody Wielkopolskiego. Prowadząca: Agnieszka Sowa

Spotkanie grup zabawowych (11.04.2013)

Zajęcia odbywają się w ramach projektu \"Świadomy rodzic - kreatywne dziecko\" dofinansowanego ze środków Wojewody Wielkopolskiego. Prowadząca: Agnieszka Sowa