Wolontariat Wielkopolski

Stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski powstało w 2009 roku z inicjatywy grupy osób chcących działać na rzecz społeczeństwa lokalnego. Od tamtej pory prowadzimy działania na rzecz różnych grup społecznych, szczególnie osób starszych, dzieci, matek nieaktywnych zawodowo, osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zajmujemy się między innymi: - rekrutacją wolontariuszy wśród seniorów i działających na rzecz seniorów; - prowadzeniem szkoleń i warsztatów; - prowadzeniem Klubów Integracji WW (w Poznaniu i w Choszcznie).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Niech żyje bal w Poznaniu!🤗💗

Dziękujemy Jagodzie Podleśnej "Jagience" i zespołowi DUO BAND za świetny koncert.

Spotkania integracyjne finansowane są ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Kolejne słodkie warsztaty zgromadziły młodych i starszych miłośników czekolady w Rabowicach.

Dziękujemy naszej wolontariuszce Asi Waszak za przeprowadzenie warsztatów a Natalii Cieślak za fotografie!

Chciałbyś działać z nami? Zachęcamy mieszkańców Rabowic do włączenia się w akcje organizowane przez Wolontariat Wielkopolski - Oddział Rabowice i Stowarzyszenie 360. W ciągu roku zaplanowaliśmy warsztaty oraz imprezy, podczas których pomoc wolontariuszy jest nieoceniona. Zadania są różne - od ustawienia stołów, przez czytanie książeczek dzieciom po bycie organizatorem warsztatów - wszystko zależy od tego co chcesz robić i ile możesz poświęcić czasu.

Warsztat współfinansowany był ze środków 1% podatku przekazanych w ubiegłym roku. Możesz wesprzeć działania naszej organizacji przekazując 1% swojego podatku (KRS 0000339838).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Mniam, mniam, warsztaty czekoladowe w Rabowicach zaliczamy do udanych.

Za zaangażowanie w przeprowadzenie warsztatu dziękujemy przedstawicielce naszego stowarzyszenia z Oddziału Rabowice - Magdzie Effert, jej córeczce Zosi oraz wszystkim wróżkom i polewaczkom.

Warsztat współfinansowany był ze środków 1% podatku przekazanych w ubiegłym roku oraz Funduszu Sołeckiego. Możesz wesprzeć działania naszej organizacji przekazując 1% swojego podatku (KRS 0000339838).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Tradycyjne wspólne kolędowanie z Kompanią Druha Stuligrosza.

Jesteśmy wdzięczni za piękny koncert!

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Gratulujemy! Bardzo ważne zadania stoją przed Radą ds. Seniorów w najbliższych latach w Choszcznie.

Powiat Choszczeński👍 Wioletta Kaszak 👍

Projekt „Piwnica pod grającą marchewką”


Celem głównym projektu pilotażowego „Piwnica pod grającą marchewką” jest zwiększenie wrażliwości obserwacyjnej u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz nabycie przez nie umiejętności tworzenia łańcuchów przyczynowo – skutkowych.

Projekt zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie działań edukacyjnych skierowanych do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Wszystkie zajęcia prowadzone będą innowacyjną metodą projektu edukacyjnego nastawionego na maksymalną aktywizację dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Będą one samodzielnie doświadczać, obserwować, projektować i tworzyć według własnych pomysłów określone wytwory. Zajęcia edukacyjne organizowane będą w szkołach specjalnych z udziałem specjalnie skonstruowanych zabaw dydaktycznych, których celem będzie minimalizowanie deficytów uczniów wynikających z ich niepełnosprawności. Projekt przewiduje następujące działania realizowane na terenie powiatu leszczyńskiego i poznańskiego:

  • zorganizowanie spotkań informacyjnych dla rodziców dzieci niepełnosprawnych;
  • przeprowadzenie diagnozy wstępnej beneficjentów projektu;
  • zorganizowanie szkoleń dla nauczycieli;
  • zorganizowanie 2 wycieczek przyrodniczych do zoo;
  • przeprowadzenie warsztatów w pracowni komputerowej;
  • przeprowadzenie warsztatów w pracowni technicznej i przygotowanie prezentacji prac beneficjentów;
  • przeprowadzenie badań końcowych i ewaluacja;
  • uroczyste zakończenie projektu.

Doświadczenia zdobyte podczas realizacji projektu mają przyczynić się także budowania systemu edukacyjnego i psychoterapeutycznego wspierania dzieci z lekką niepełnosprawnością intelektualną opartego o celowo zorganizowane zajęcia edukacyjno – zabawowe.

 

Termin realizacji projektu: 01 września 2013 roku – 30 listopada 2013 roku

 swwznak-kolor-1281683387

Projekt współfinansowany ze środków PFRON
będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego