Wolontariat Wielkopolski

Stowarzyszenie Wolontariat Wielkopolski powstało w 2009 roku z inicjatywy grupy osób chcących działać na rzecz społeczeństwa lokalnego. Od tamtej pory prowadzimy działania na rzecz różnych grup społecznych, szczególnie osób starszych, dzieci, matek nieaktywnych zawodowo, osób chorych i niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Zajmujemy się między innymi: - rekrutacją wolontariuszy wśród seniorów i działających na rzecz seniorów; - prowadzeniem szkoleń i warsztatów; - prowadzeniem Klubów Integracji WW (w Poznaniu i w Choszcznie).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Czy ktoś z Was posiada może stary, sprawny projektor/rzutnik "Ania" bądź "Jacek" i chciałby tchnąć w niego nowe życie w ramach projektu społecznego?🔍💟

Może zalega komuś w piwnicy. Prosimy o kontakt🙂

Zdjęcia poglądowe.
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Choszczno
Klubowiczki pięknie ćwiczą💪🤩🤸‍♀️

Przypominamy, że już jutro (5.11.2019) organizujemy dla Was warsztat dietetyczny "Dietetyczne fakty i fikcje" w Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie. Start o 17:00.
Warsztat poprowadzi dr inż. Agnieszka Leciejewska😍

Zapisy na listę już były - można się jeszcze dopisać smsem (tel. 601 717 555).
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Gimnastyka w Choszcznie
Klub Integracji WW w Choszcznie
Brawo dla naszych Klubowiczek z Choszczna! Spotykają się na gimnastyce z Panią Iloną regularnie już od kilku lat.

Gimnastyka współfinansowana jest ze środków Gminy Choszczno.
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Stowarzyszenie 360 od sierpania prowadziło regularne zajęcia grup zabawowych i angielskiego w Rabowicach.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc przy realizacji, jesteśmy otwarci na współpracę w przyszłym roku🤗👲💗
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Program profilaktyki zdrowia
Wolontariat Wielkopolski
W naszych poznańskich Klubach - przy ul. Garczyńskiego i przy ul. Drewlańskiej - w ramach realizacji programu profilaktyki zdrowia zorganizowaliśmy spotkania z ortopedą dr Klaudiuszem Kosowskim.

Spotkania dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Wolontariat Wielkopolski
Wolontariat Wielkopolski
Dziękujemy OAK Usługi Opiekuńcze za możliwość udziału w uroczystej gali z premierowym pokazem filmu PUK, PUK - Pytaj Usłysz Korzystaj! 😍💪📣

Robicie świetną robotę❤️

Pedagogika prowadzaca


asowa Agnieszka Sowa:

Jestem pedagogiem za specjalnością: praca opiekuńczo – wychowawcza, uzyskaną w Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie im. Jana Amosa Komeńskiego. Swoje dalsze zainteresowania rozwijałam w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, gdzie uzyskałam dyplom mgr komunikacji społecznej. Jednak to nie zaspokoiło mojej ciekawości świata i postanowiłam rozszerzyć swoje kompetencje. Skończyłam studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz uzyskałam certyfikat trenera – szkoleniowca. Od niedawna współpracuję z Instytutem Nowoczesnej Edukacji w Warszawie, gdzie uzyskałam certyfikat trenera zabaw fundamentalnych dla przedszkoli.

Prywatnie jestem mamą 16 miesięcznej Magdalenki i cały swój czas poświęcam tej małej istotce. Dzięki niej zagłębiłam się i poznałam zabawy fundamentalne, które pomagają dziecku w nabywaniu nowych umiejętności i pozwalają na wszechstronny rozwój już od chwili narodzin. Obecnie prowadzę warsztaty dla studentów, młodych rodziców, pedagogów i małych dzieci, które dają mi bardzo dużą satysfakcję i pozwalają rozwijać swoje zainteresowania.